DESIGN

Od 20 lat tworzę dzieła sztuki na zamówienie. Podchodzę do każdego projektu, nie tylko słuchając, ale słysząc, jaka jest wizja klienta. Zbudowałem bazę zadowolonych stałych klientów.

Przez lata pracowałem nad różnymi witrażami do instalacji mieszkalnych, komercyjnych i kościelnych. Biorąc pod uwagę moje bogate doświadczenie, nie jest zaskoczeniem, że każde zlecenie jest wykonywane z umiejętnością, starannością i dbałością o szczegóły od koncepcji po instalację.

Malowanie ścian lub sufitów to świetny sposób na przekształcenie nijakiego pokoju w coś inspirującego. Niezależnie od tego, czy Państwo chcą spojrzeć na coś bardziej architektonicznego, dodać trochę natury, czy spojrzeć w toskańskie chmury, mogę to urzeczywistnić.

Proszę poświęć kilka minut na obejrzenie moich dzieł sztuki w galerii na dole.


I has been creating custom art work for 20 years. I approaches each project by not only listening but hearing what his clients vision is. I has built a happy client base of repeat clients. 

Over the years I has worked on beveled, etched and stained glass for residential, commercial and church installations. Given my extensive experience, it's no surprise that each commission is executed with skill, care and attention to detail from conception through installation. 

Painting walls or ceilings is a great way to transform a bland room into something awe inspiring. Whether you want to stare up at something more architectural, add some nature or look into the tuscan clouds, I can make it a reality.


Take a few minutes to look my art work in the gallery down.

STAINED GLASS DOORS

GLASS DOMES

STAINED GLASS FLAT CEILINGS

STAINED GLASS PARTITION

STAINED GLASS PARTITION

CHURCH STAINED GLASS WINDOWS

STAINED GLASS WINDOW

CHURCH STAINED GLASS WINDOWS

CUSTOM LIGHTING

STAINED GLASS CEILING

STAINED GLASS PARTITION

WALL PAINTING IN THE PRIVAT HOUSE

WALL PAINTING IN THE SHOWROOM 

WALL PAINTING IN THE PRIVAT HOUSE

WALL PAINTING IN PUBLIC BANK

WALL PAINTING IN PENTHOUSE

WALL PAINTING IN THE APARTMENT

WALL PAINTING IN CABINET 

MIRROR "BLACK AGATE"

DESIGN MIRRORS