WITRAŻE W DOMU

Na dobry wystrój wnętrz składają się oryginalne elementy, które harmonijnie je wypełniają. Witraż to obiekt sztuki monumentalnej i dekoracyjnej, który w dobrym przypadku jest nierozerwalnie związany z wnętrzem.

Artysta zawodowo zajmujący się szkłem proponuje klientowi ekskluzywny witraż, który będzie idealnie pasował do jego wnętrza; stopnia oświetlenia pomieszczenia, jego funkcjonalności (przeznaczenia) oraz preferencji kolorystycznych i fabularnych osoby, która w tym pomieszczeniu będzie mieszkała, pracowała lub wypoczywała. Być może witraż opowie o hobby lub incydencie z życia jego właściciela.

Moi klienci chcieli udekorować swoje mieszkania witrażami. A motyw witrażu stał się wspomnieniem ceremonii zaślubin. 

Kobieca część: korona, welon, białe lilie i czerwone róże.

Rozmiar: w całości 0,8 kw.m.

Część męska: korona, tarcza i miecz.

Rozmiar: w całości 0,8 kw.m.

Postanowiono oddzielić część kuchenną od jadalni przegrodą z witrażami. Witraże wykonane są w stylu klasycystycznym z owalnymi medalionami. Każdy owalny medalion jest wygrawerowany według rysunku artysty Napoleona Ordy.

Kossowo. Dom jest majątkiem rodzinnym Tadeusza Kościuszki, który miał wziąć udział w rewolucji amerykańskiej i wojnie o niepodległość, poprowadzić polskie powstanie i zostać bohaterem narodowym Białorusi, Polski, Litwy, Francji i USA.

Vorozewiczy. Dom jest majątkiem rodzinnym artysta, muzyki, kompozytora, Wielkiego Obywatela Europy Napoleona Ordy.

Kwiaty zawsze zdobią nasze życie. Witraż w delikatnej tonacji dopełnia klasyczne wnętrze kuchni.